Gru 03

Pierwsze rozstanie

Żyło w swojej kochanej i kochającej, bezpiecznej, znanej mu komórce społecznej – w rodzinie. Teraz ma zrobić pierwszy krok do komórki znacznie większej, do grupy przedszkolnej. Dlaczego ten pierwszy poważniejszy krok poza ściany rodzinnego gniazda jest tak bardzo trudny? Pełne strachu oczy, wrastające w ziemię nóżki, kurczowe zaciskanie rączek na matczynej spódnicy, płacz, a nawet histeryczny krzyk to wyrazy protestu wobec strachu, rozłąki, wobec nowego i nieznanego.

Czytaj dalej

Gru 03

Szkolny rok się zaczął

rodzice, dziecko, wychowanie…

Wrzesień wszystkim nam – bez względu na wiek i zajęcie – kojarzy się z początkiem roku szkolnego. Najbardziej stremowani są oczywiście pierwszoklasiści oraz ich mamy i tatusiowie, zwłaszcza ci spośród nich, którzy posyłają do szkoły swoje pierwsze dziecko.

Przeżywamy debiut naszego dziecka. Naukę rozpoczyna oto nasza pociecha a my przystępujemy do egzaminu z rodzicielskiej dojrzałości szkolnej. Przed nami ten pierwszy rok rozmaitych perypetii, doświadczeń, sukcesów i porażek, pomyłek i trafnych decyzji. Wiele jeszcze przed nami.

Czytaj dalej

Gru 03

Jak się uczyć

Jak_sie_uczyc

Gru 03

Jak się uczyć języka angielskiego

Język jest jedną z najbardziej przełomowych funkcji mózgu. Nauka języków obcych staje się łatwiejsza, gdy wiesz jak działa język w mózgu. Wiedza o mózgu pomoże Ci uniknąć podstawowych błędów i sprawi, że będziesz uczyć się dużo szybciej.

Czytaj dalej

Gru 03

Zasady bezpiecznego korzystania

Zasady bezpiecznego korzystania

z Internetu przez dzieci

Nie wszyscy internauci używają Internetu w tym samym celu. Jedni wolą gry online, inni piszą blogi, a jeszcze inny przeglądają serwisy muzyczne. Jest też niestety grupa osób, która wykorzystuje Sieć, aby oszukiwać, szkodzić, psuć innym zabawę lub popełniać przestępstwa. Jeśli znasz internetowe zagrożenia, łatwiej będzie Ci ich uniknąć. Poniżej znajdziesz kilka pożytecznych rad, jak bezpiecznie poruszać się w Sieci. W razie jakichkolwiek wątpliwości i problemów zawsze pytaj rodziców lub nauczycieli.

Czytaj dalej

Gru 03

Bezpieczni w drodze do szkoły

Bezpieczni w drodze do szkoły   

Czytaj dalej

Lis 29

ZARZĄD SK PCK w Lisowie

Przewodnicząca – Klaudia Banach

Z-ca przew. – Zuzanna Dachowska

Sekretarz – Zuzanna Warchoł
Czytaj dalej

Lis 29

Plan pracy Szkolnego Koła PCK w roku szkolnym 2014/15

Szkolne koło PCK działa zgodnie z poniższym planem:

Czytaj dalej

Lis 01

Ogólnopolski konkurs Szkoła Zdrowego Żywienia

Nasza szkoła uczestniczyła  w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół pod nazwą „Szkoła zdrowego żywienia”. Zgłaszając się do tego konkursu, zostaliśmy zobligowani do zrealizowania zadań znajdujących się w regulaminie konkursu.

Celem konkursu było zapoznanie dzieci z zasadami racjonalnego odżywiania oraz zdrowym stylem życia.

Czytaj dalej

Paź 05

Narodowe czytanie

5 września 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Macieja Rataja w Lisowie  mieli ogromny zaszczyt wziąć udział we wspaniałej imprezie czytelniczej, jaką jest Narodowe Czytanie. Objęte jest ono Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. Jest to akcja o charakterze ogólnopolskim.

Czytaj dalej